Ювілей сільському будинку культури

1 березня у Красносілці проведено яскраве свято з нагоди 50-річчя сільського будинку культури.

На передодні весни у 1969 році цей чудовий культосвітній заклад вперше відкрив свої двері із глядацькою залою на 350 місць, окремими кімнатами для гурткової роботи та світлим, просторим приміщенням для бібліотеки.

Із введенням в експлуатацію будинку культури, в селі активізувалося культурно-просвітницьке життя, створювалися і успішно функціонували жіночий та чоловічий хори, драматичний, хореографічний гуртки, вокальні ансамблі, поповнювався бібліотечний фонд. 15 років у Красносільці діяв хореографічний колектив «Гармонія». За ці роки вихованцями Н.Дудник стали більше 200 юних односельчан.

В усі часи цей заклад був та є осередком культури, улюбленим місцем дозвілля жителів нашого села, місцем, де панує атмосфера щирості, доброзичливості, співдружності та натхнення. За 50 років наш будинок культури пережив багато гарних та цікавих подій. Більшість жителів нашого села пройшли тут школу творчості, а сьогодні сюди приходять їх діти, онуки, правнуки.

У різні роки будинок культури очолювали О.Вандикергоф, В.Курбало П.Горпинюк, П.Довганюк, В.Нивозний, М.Романенко, Г.Тихоненко, Р.Бактіяров, Л.Левандовський, Г.Щербатюк, В.Тихоненко, Г.Легкун, В.Максимчук, В.Бугера, В.Шатайло, В.Порожняков, О.Вихристюк, Н.Дудник, О.Прибила.

Перед початком святкового концерту, люди мали можливість послухати музичні композиції народного аматорського духового оркестру Флоринського СБК, під керівництвом О.Дунаєвського Такий гарний подарунок для односельчан зробив приватний підприємець В.Дмитрик.

У фойє будинку культури учасники заходу мали змогу переглянути виставку народних умільців: мистецтво фіш-арт, різьблення по дереву від В.Рябоконя, вишиті бісером картини та ікони від майстринь Н.Фартушняк та О.Гондарук, самобутня вишивка від М.Тищенко, бубнівська кераміка від А.Самойленко, неповторні картини від О.Вихристюк, світлини про діяльність будинку культури оформлені завідуючою сільською бібліотекою О.Тихоненко.

Серед почесних гостей на святі – начальник управління культури та мистецтв Вінницької облдержадміністрації, народний артист України, співак та композитор С.Городинський, голова районної ради М.Бурлака, перший заступник голови РДА В.Ольшевський, начальник відділу культури і туризму РДА Н.Герасимчук, головний редактор газети «Бершадський край» Ф.Шевчук, директор ПП«Будуй Світ» В.Петровський, благочинний ПЦУ у Бершадському районі, військовий капелан Збройних Сил України протоієрей отець Ростислав.

Гості привітали присутніх у залі теплими словами та вручили почесні грамоти: ветеранам культосвітньої ниви, активним учасникам художньої самодіяльності, працівникам культури, а щедрі господарі почастували поважних гостей запашними короваями.

Сільський голова І.Пустовіт, секретар сільської ради Л.Медвідь подякували усім хто долучився до організації проведення свята, а саме: директору ПП «Валентина» В.Гондаруку, директору ТОВ «Краснотрейд» О.Савчуку, керівникам фермерських господарств О.Паламарчуку та К.Пустовіт, приватним підприємцям В.Дмитрику та О.Ломаченському. Після чого присутні в залі переглянули яскраві номери концертної програми.

А радували глядачів колектив «Дивограй» під керівництвом О.Панченко педагогічний та учнівський колективи загальноосвітньої школи В.Рябоконя, віртуоз-баяніст А.Лавренюк, народний артист України С.Городинський та учасники художньої самодіяльності СБК.

Святкова атмосфера творчості, гармонії та любові, створена злагодженою та чіткою роботою, панувала в залі впродовж усього вечора.