Історія Красносілки

Село Красносілка розташоване на Придніпровській височині у межах лісостепової зони на південному сході Вінницької області на лівому березі річки Південний Буг за 22 км від районного центру м. Бершадь.

Засноване у середині ХVІІ столітті і має вигідне географічне розташування у межах регіонального туристичного маршруту «Стежками рідного краю». Загальна територія сільської ради становить 2242,0 га, площа населеного пункту – 440 га населення - 1712 осіб.

Сама назва поселення свідчить про чудову,  миловидну  місцевість -  «красне село».

Сусідні населені пункти, з якими межує Красносілка: з південного боку с.Маньківка, північного – с.М’якохід, східного – с.Хмарівка, західного – с.Завадівка (Теплицького р-ну).

В 1812 р. Юзеф Адольф Ліпковський з роду Боженських викупив с.Красносілку, Хмарівку і Завадівку. З часом, власником Красносілки і навколишніх сіл став син Юзефа Адольфа – Генріх Ліпковський (1801-1871 рр.). У 1823 р. він одружився і поселився в с. Красносілці, де ще до одруження розпочав будівництво маєтку.

На підвищенні виріс двоповерховий цегляний палац, будівля в італійському стилі барокко із розгалуженою сіткою погребів. Зліва знаходився невеликий башнеподібний костьол для членів панської сім’ї, два фонтани прикрашали парадний вхід в приміщення. Маєток був обнесений кам’яним муром. Поряд було насаджено парк з алеями, вимощеними цеглою і альтанками, який зберігся до теперішнього часу у значно зміненому вигляді. У 2017 році в рамках ХІV обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад проведено реконструкцію сільського парку, як об’єкту садово-паркового мистецтва, у складі садиби ХІХ століття – пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення.

У 1844 р. Генріх Ліпковський збудував цукровий завод, у подальшому неодноразово реконструйований, який значною мірою впливав на розвиток соціальної інфраструктури населеного пункту до сьогодення. В даний час у селі здійснюють виробничу діяльність цех по виробництву паливних гранул, цегельний завод, лісосклад, станція «Генрихівка»., Одеської залізниці, приватне сільгоспформування, три фермерських господарства та КП «Комунальник». Село Красносілка газифіковане, має централізовану систему водопостачання. На території громади знаходяться пам’ятки історичного, архітектурного та археологічного значення. В населеному пункті є два культосвітні заклади, бібліотека, відділення зв`язку, ФАП, аптека, стадіон та спортивні майданчики, функціонує загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (188 учнів) та дошкільний навчальний заклад (39 дітей). З 2011 року діє громадська організація «СВІТОЧ», яка приймає активну участь у житті громади та реалізації грантових проектів.

Віхи історії села Красносілки відображено у книзі автора Анатолія Джуса «Красносілка. Красне село на березі Бугу ріки». виданої в рамках серії «Моя Вінниччина» заснованій журналом «Вінницьий край», тринадцятий випуск, 2017 рік.

Логін: *

Пароль: *